close

Służby specjalne (2014) - Polskie / PL

Kategoria : Dramat, Polski
Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź) , kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują.
Ocen film:
15-02-2015, 07:53 |   Wyświetleń: 2683   |   Dodane komentarze (0)  

SkarLans (2013) - Lektor / PL

Kategoria : Komedia, Polski
Wulgarna i wyuzdana Kasia Cichopek, Piotr Świerczewski gejem, Rafał Mroczek psychopata, Misiek Koterski jako cwaniak, Krzysztof Rutkowski w roli obrońcy celebrytów i Krzysztof Ibisz nie załapujący się do pierwszego w Polsce filmu, który powstał za zero złotych i za tyle samo został oddany widzom.
Ocen film:
23-02-2015, 10:08 |   Wyświetleń: 386   |   Dodane komentarze (0)  

Zapomniany generał. Tadeusz Jordan Rozwadowski (2012) - Lektor / PL

Kategoria : Biografie, Polski
Tadeusz Rozwadowski był jednym z najwybitniejszych polskich strategów i konstruktorów, a jednak nie doczekał się licznych biografii czy miejsca w programach szkolnych. Nie wiadomo gdzie spoczywają jego szczątki. Był postacią kontrowersyjną, pozostał tajemniczą... Pochodził z rodziny o długich tradycjach patriotycznych. Jego przodkowie walczyli u boku Króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem w powstaniach kościuszkowskim, listopadowym i styczniowym. Tadeusz Rozwadowski studiował w Wojskowej Akademii Technicznej w Wiedniu. Szybko ujawnił się jego talent stratega i konstruktora.
Ocen film:
19-02-2015, 10:21 |   Wyświetleń: 188   |   Dodane komentarze (0)  

Mój rower (2012) - Lektor / PL

Kategoria : Dramat, Komedia, Polski
Mówi się, że mężczyźni nie rozumieją kobiet. A co jeśli jest jeszcze gorzej i nie rozumieją też siebie nawzajem? Najnowszy komediodramat Piotra Trzaskalskiego ("Edi" - zdobywca ponad 30. prestiżowych nagród filmowych), to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje?
Ocen film:
19-02-2015, 10:06 |   Wyświetleń: 253   |   Dodane komentarze (0)  

Naturalni (2014) - Lektor / PL

Kategoria : Komedia, Polski
Krótkometrażowy
Monika i Piotr (lat ok. 40) to dość typowe małżeństwo, w którym namiętność i przyciąganie seksualne wygasło, ale zazdrość - nie. Aby coś z tym zrobić, udają się na terapię, jednak przez pomyłkę trafiają do psychologa ewolucyjnego. Okazuje się, że z punktu widzenia biologii ich pragnienia są jak najbardziej naturalne i uzasadnione strategiami reprodukcyjnymi wykształconymi w toku milionów lat ewolucji. Monika i Piotr - po to, by ratować swój związek - postanawiają żyć zgodnie z psychologią ewolucyjną, czyli w sposób, w jaki ukształtowała ich natura.
Ocen film:
19-02-2015, 10:01 |   Wyświetleń: 65   |   Dodane komentarze (0)  

Bobry (2013) - Lektor / PL

Kategoria : Komedia, Polski

"Bobry" to nazwa nieistniejącego już punkowego zespołu. Wydali jedne demo, po czym rozpadli się, a każdy z członków zapomniał o muzyce, marzeniach i wielkiej karierze. Marcin (Wojtek Solarz) wraca właśnie z Irlandii i z poczuciem porażki postanawia zakończyć swoje życie. Przed samobójstwem powstrzymuje go przypadkowe zdarzenie – ogłoszenie o sprzedaży jego starej gitary. Postanawia ją odzyskać oraz reaktywować zespół. Odszukuje kumpli z zespołu: Klocka (Marcin Kabaj), którego sposobem na życie stało się handlowanie psychotropami wprost ze szpitala psychiatrycznego oraz Smroda (Sebastian Stankiewicz), który przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet...

Równolegle obserwujemy działalność mrocznych żniwiarzy, którzy w "Bobrach" przedstawieni są jak skorumpowani urzędnicy, pilnujący porządku w papierach. Próba samobójcza Marcina, znalazła się na liście Kosiarza, zdegenerowanego wcielenia samej Śmierci (Robert Jarociński), który jeździ zdezelowanym czarnym karawanem, nie stroni od alkoholu i za wszelką cenę chce doprowadzić do śmierci chłopaka. Tylko w ten sposób Kosiarz może uwolnić się od nudnej pracy na Ziemi.
Wyścig ze Śmiercią nabiera tempa, gdy w całą sprawę miesza się uzależniony od psychotropów, nadpobudliwy policjant.

Ocen film:
14-02-2015, 10:12 |   Wyświetleń: 480   |   Dodane komentarze (0)  

Pachołki Rosji (2014) - Lektor / PL

Kategoria : Dokumentalne, Polski

Polscy historycy analizują rolę komunistycznych ugrupowań Armii Ludowej i Gwardii Ludowej w historii Polski po II wojnie światowej.

Ocen film:
13-02-2015, 09:01 |   Wyświetleń: 207   |   Dodane komentarze (0)  

Wymyk (2011) - Lektor / PL

Kategoria : Dramat, Polski
Historia dwóch braci - Alfreda i Jerzego - którzy w trakcie podróży kolejką podmiejską są świadkami brutalnej napaści na młodą dziewczynę. Jerzy bez namysłu staje w obronie kobiety, natomiast Alfred zawodzi - bojąc się o własną skórę reaguje poniewczasie i staje się biernym świadkiem tragedii młodszego brata...
Ocen film:
13-02-2015, 08:49 |   Wyświetleń: 245   |   Dodane komentarze (0)  

Niepowstrzymani (2014) - Lektor / PL

Kategoria : Dokumentalne, Polski, Sport
"Niepowstrzymani" to historia o wielkiej pasji, prawdziwej determinacji i sile przyjaźni. Bohaterami filmu są Krzysztof, Sebastian i Marcin - trzy różne osobowości, trzech zawodników Seahawks Gdynia, których połączyła wspólna pasja. Dzieli ich wiele, ale gra w jednej drużynie zaciera wszelkie granice. Na co dzień pracują, a wolny czas spędzają na treningach, przygotowując się z pełnym poświęceniem do kolejnych rozgrywek. Dokument pokazuje ich zarówno w chwilach prywatnych, jak również w trakcie treningów i widowiskowych meczy. Marcin to niedosłyszący artysta, który doskonale odnajduje się na pozycji skrzydłowego. Krzysztof to potężny mężczyzna, z wykształcenia prawnik, mający za sobą trudną przeszłość. Życie Sebastiana zwanego Bambo wypełnia sport, któremu podporządkowuje każdy dzień. Wszyscy trzej traktują grę w drużynie niezwykle poważnie, nie stosują wobec siebie żadnej taryfy ulgowej. Regularnie stawiają się na treningach i sumiennie przygotowują do mistrzostw Polski.
Ocen film:
6-02-2015, 12:36 |   Wyświetleń: 150   |   Dodane komentarze (0)  

Dla Ciebie Wszystko (2014) - Lektor / PL

Kategoria : Dramat, Polski
,,Dla Ciebie wszystko”. Ten tytuł filmu w reżyserii Pawła Chojny (twórcy ,m.in. ,Brutalnej prawdy”) wyraża wszystko. Fabuła odzwierciedla deklarację człowieka gotowego do poświęceń i wyrzeczeń dla ukochanej osoby.
I tak właśnie jest, jeśli przyjrzeć się przytoczonej w filmie historii. Natalia (Emilia Mazurkiewicz) i Mateusz (Paweł Chojna) są młodym i mocno zakochanym w sobie małżeństwem. Oprócz wielkiego uczucia, łączy ich też zamiłowanie do podróży. Razem chcą zwiedzić jak najwięcej ciekawych i pięknych miejsc w Polsce. Los im sprzyja, ponieważ niczego im nie brakuje, mają mieszkanie, a Mateusz znalazł dobrą pracę. Ich wspólne życie przypomina sielankę. Do czasu, aż u Natalii nie zostaje wykryty nowotwór. Okazuje się, że rak jest już w zaawansowanym stadium rozwoju, a kobiecie nie zostało już wiele czasu. Przed śmiercią Natalia prosi męża, żeby skremował jej ciało, a prochy rozsypał w miejscach, które razem zwiedzili. Mateusz, postanawia spełnić wolę żony i po jej odejściu wyrusza w samotną podróż. Podczas ponownego zwiedzania miejsc, w których był z Natalią, powoli odzyskuje pogodę ducha, po załamaniu i otwiera się na ludzi…
Ocen film:
3-02-2015, 17:37 |   Wyświetleń: 844   |   Dodane komentarze (0)  

Administracja e-filmy24.net.pl zrzeka się odpowiedzialnoœci prawnej w zwiazku z zamieszczonymi materialami. Żadne filmy nie są umieszczone na naszym serwerze, a jedynie informacje i linki prowadzące do nich.